Hypoteční úvěry:

Hypoteční úvěry lze rozlišit na dva základní typy a to dle účelu využití úvěru:

  • účelové
  • neúčelové, tzv. americká hypotéka

 

Účelové hypoteční úvěry

Účelovou hypotéku lze získat na tyto záměry:

koupě nemovitosti, stavebního pozemkuvýstavba nemovitostirekonstrukce, modernizace či opravy nemovitostisplacení úvěru či půjčky použité na investice do nemovitosti, případně získání vlastnického podílu na nemovitosti (např. vypořádání společného jmění manželů – SMJ, vypořádání dědictví atd.).

Objektem hypotečního úvěru jsou v realitní činnosti:

stavební pozemeknemovitost sloužící k bydlení (např. rodinný dům či bytová jednotka) nemovitost sloužící k individuální rekreacibytový dům, provozní důmnemovité příslušenství, které je součástí výše uvedených nemovitostí (garáž, bazén, sauna, terénní úpravy pozemku atd.) případně podnikatelské objekty. Neúčelový hypoteční úvěr, americká hypotéka, nemá pro klienta v užití žádná omezení. Může tak tímto úvěrem financovat i movité věci, jako je třeba automobil, studium dětí v zahraničí nebo třeba zájezd kolem světa. Úrokové sazby se pohybují zhruba o 2 % výše, podmínkou je zastavení nemovitosti.

 

Hypoteční kombinace

Některé banky nabízí také hypoteční úvěry v kombinaci s jinými produkty. Jedná se především o kombinaci s těmito produkty, které také uzavíráme:

  • stavebním spořením
  • životním pojištěním

Pro tyto varianty platí, že klient splácí bance pouze úroky z neměnné jistiny hypotéky a na kombinovaném produktu ukládá peníze. Následně pak jednorázově hypotéku nebo její část splatí z peněz ze stavebního spoření, životního pojištění.

Klientům můžeme samozřejmě poskytovat aktuální nabídky spolupracujících bankovních domů a to především:

poskytnutí úvěru bez vstupního poplatkumožnost podpisu úvěrové smlouvy bez vybrané nemovitostimožnost poskytnutí hypotéky bez prokazování příjmůmožnost nedočerpat celou výši úvěru bez sankcí a poplatků

 

Chcete si sjednat schůzku?